Nowoczesne podejście do edukacji w zakresie pielęgniarstwa [WIDEO]

Na symulatorach wysokiej wierności mogą uczyć się adepci pielęgniarstwa w oddanym do użytku 3 kwietnia br. nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej w Łodzi. Tak Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna kreuje nowe podejście do edukacji na tym kierunku studiów.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstało w ramach programu rozwojowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w zakresie kształcenia praktycznego na kierunku pielęgniarstwo. Projekt jest realizowany w wymiarze ogólnopolskim, w partnerstwie z Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi.

– Dzięki otwarciu Centrum wchodzimy w nową jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Nasi studenci będą mogli uczyć się korzystając z zaawansowanych symulatorów, bardzo wysoko wyposażonych trenażerów i sprzętu audiowizualnego – mówi dr n. med. Agnieszka Renn-Żurek, prodziekan kierunku pielęgniarstwo AHE.

Jak tłumaczy dr Agnieszka Żurek, dzięki nowo otwartemu Centrum Symulacji Medycznej AHE w Łodzi, studenci już w trakcie studiów mają możliwość samodzielnej pracy, krytycznego myślenia, podejmowania odważnych decyzji. Poprzez tak wykreowany program nauczania, AHE w Łodzi przygotowuje kompetentną kadrę pielęgniarską, na którą wciąż wzrasta zapotrzebowanie w Polsce i za granicą.

Centrum Symulacji Medycznej w Łodzi

Jak wyglądają zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej? Co zyskają studenci Pielęgniarstwo AHE w Łodzi?Zapraszamy do obejrzenia filmu!😊

Opublikowany przez Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Środa, 3 kwietnia 2019

– Studenci AHE w Łodzi już w czasie studiów będą mogli korzystać z dalece zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej, wykonywać zadania trudne, nietypowe – zaznacza dr Agnieszka Żurek.

Docelowo w CSM AHE w Łodzi powstało sześć nowocześnie wyposażonych sal. Studenci mogą się tu spotkać z tzw. symulatorami wysokiej wierności dziecka, osoby dorosłej czy niemowlęcia. Sale są wyposażone w system audio-wideo, pomieszczenie kontrolne, a także salę do debriefingu, gdzie omawia się przebieg symulacji. W sali niskiej wierności studenci łódzkiej AHE mogą ćwiczyć na specjalnych fantomach umiejętności pielęgniarskie w zakresie pielęgnacji osób starszych, młodszych i dzieci. Powstała także sala do ćwiczeń procedur pierwszej pomocy i ratowania ludzkiego życia. Do użytku studentów oddano również salę umiejętności technicznych, wyposażoną w specjalistyczne, nowoczesne trenażery służące doskonaleniu technik manualnych.

Projekt Centrum Symulacji Medycznej AHE w Łodzi o wartości 2 599 888,72 zł sfinansowano w całości ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zostaw komentarz