Artysta kreatywny Bernard Mailer [WIDEO]

Ścieżka artysty jest długa i kręta. Wielu rezygnuje z twórczej drogi kierując się w stronę utartych schematów gwarantujących stabilne życie. Porzucają marzenia o karierze artysty na rzecz nudnej pracy. Po czasie mogą żałować i podziwiać tych, którzy systematycznie pracowali nad swoją kreatywnością. Takie podejście obce jest Krzysztofowi Mazankiewiczowi, skrywającemu się pod pseudonimem Bernard Mailer. 

Absolwent technikum żywienia, posiada dyplom z florystyki, uczył się w szkole projektowania mody, obecnie studiuje na kierunku grafika w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w ramach Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. To wszystko, a także autorskie wystawy i wernisaże, składa się na twórczą drogę rozwoju pochodzącego z Poznania, a obecnie mieszkającego w Berlinie, artysty Bernarda Mailera.

https://www.facebook.com/165519937489445/videos/295626491127667/

Artysta od wielu lat świadomie dąży do tego, by jego prace w przyszłości były podziwiane na wystawach świata. Ma świadomość, że bycie twórcą to droga. Studiowanie grafiki w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi to jeden z przystanków na niej. – Nie wiem, gdzie będę za 10 lat, ale wiem, że teraz grafika, sztuki wizualne i dalszy rozwój są dla mnie na pierwszym miejscu – mówi Bernard Mailer.

Bernard Mailer zaznacza, że jako twórca dąży do wyróżnienia się, chce mieć inną perspektywę patrzenia na świat, aniżeli ogół. Jak każdy artysta na swojej drodze spotyka wiele przeciwności losu. Wyjście poza schemat, poza ogół, oznacza narażenie się na krytykę. – Krytyka często sprawia mi trudność, bo ciężko jest mi oddzielić moje dzieło ode mnie. Dziś wiem, że jeśli jest oceniane moje dzieło, jest oceniane tylko to, co zostało przeze mnie zrobione, a nie moja osoba – wyznaje w materiale filmowym Bernard Mailer.

Zostaw komentarz