Dwie Polki wśród 100 przedstawicielek z całego świata na konferencji Women2Women w Bostonie

Konferencja Women2Women co roku zaprasza do Bostonu 100 przedstawicielek 30 krajów w przedziale wiekowym 15–19 lat. Kim są uczestniczki? To młode liderki zaangażowane w walkę o prawa kobiet i poprawę ich statusu w lokalnych społecznościach. W tym roku w konferencji wzięła udział również reprezentacja Polski – 19-letnia Karolina Tulik z Opola oraz 17-letnia Asia Brzezińska z Poznania.

Problem dyskryminacji kobiet dotyczy nie tylko odległych krajów arabskich. Obserwując swoje otoczenie często stykamy się z podwójnymi standardami, a brak równouprawnienia dotyczy polskich kobiet bardziej niż nam się wydaje. Niższe zarobki, wszechobecne reklamy z motywem roznegliżowanych kobiet, przyzwolenie na nieodpowiednie traktowanie w miejscach pracy czy szkołach, to tylko wierzchołek góry lodowej. Ania i Karolina od dawna angażują się w społeczne inicjatywy. Wyróżniają się niezwykłą pasją i świadomością sytuacji kobiet w różnych krajach. Chcą popularyzować wiedzę, głośno mówić o prawach kobiet i dyskryminacji. Mają ogromny potencjał, by coś zmienić! Podczas 10 dniowego wyjazdu do Bostonu odbyły się szkolenia w zakresie rozwoju przywództwa, świadomości kulturowej, rozwiązywania konfliktów i aktywności obywatelskiej. Aby w pełni zrozumieć jak ważna dla kondycji kobiet na świecie jest konferencja, warto przytoczyć podstawowe idee programu.

Przede wszystkim program Women2Women ma przekazać umiejętności związane z przywództwem, czyli z zarządzaniem, negocjacjami, wystąpieniami publicznymi i krytyczną analizą, aby wykształcone liderki przyczyniały się do podnoszenia statusu kobiet i dziewcząt na świecie. W2W zakłada stworzenie sieci 100 świadomych, aktywnych liderek z całego świata, dzięki którym czynny udział kobiet w społecznościach wzrośnie, a w konsekwencji ich pozycja znacznie się poprawi. Bardzo ważny punkt stanowi zaangażowanie młodych kobiet w kwestie, które określają ich życie – zdrowy rozwój, edukację, wolność od przemocy, świadomość praw człowieka i możliwość pełnego uczestnictwa w społeczeństwie. Program ma też na celu przyczynienie się do wzrostu tolerancji i wzajemnego zrozumienia wśród młodych ludzi z różnych społeczności etnicznych i religijnych.

Zdjęcia: epwomen2women.org| forbes.pl

Zostaw komentarz