Greenpeace wykorzystuje aplikację FaceApp, aby pokazać jak Ziemia będzie wyglądała za pół wieku

Nie ulega wątpliwości, że przyczyną szybko postępujących zmian klimatycznych są ludzie. Polska Akademia Nauk podkreśla w swoim komunikacie, że działalność człowieka jest główną przyczyną ocieplenia klimatu. Dlatego tak ważna jest dziś świadomość ekologiczna, a najskuteczniejszym narzędziem do jej budowania są media. Greenpeace Russia i Isobar Moscow stworzyły swoją kampanię na Instagramie.

Postanowiono zwiększyć świadomość o zagrożeniach globalnego ocieplenia wykorzystując trend Face App, czyli aplikacji służącej do postarzania zdjęć. Użytkownicy chętnie korzystali z narzędzia, aby zobaczyć siebie z przyszłości. Na fali rosnącej popularności Face App Greenpeace Russia i Isobar Moscow stworzyły kampanię społeczną o zmianach klimatu. Twórcy aplikacji wykorzystali emocje i lęki, które każdy z nas odczuwa widząc swój postarzony wizerunek. Zastanawiamy się co czeka nas w przyszłości i co będzie wokół nas w tym momencie. Earth App pozwala zobaczyć dramatyczne skutki zmian klimatu. Pokazuje przyszłość planety, jeśli nie wprowadzimy zmian w zakresie ekologii.

Kampania EarthApp to apel twórców o zmianę. Polina Karkina, koordynator Greenpeace Rosja ds. Klimatu i energii, wyjaśniła: „Naukowcy już dawno zgodzili się, że ludzkie działania są przyczyną współczesnych zmian klimatu. (…) Jego równowaga została zaburzona i staje się wrogi nam oraz wszystkim formom życia wokół nas. Musimy szerzyć informację, że ludzkość znajduje się na krawędzi katastrofy. A zmiany mogą nadejść tylko wtedy, gdy przestaniemy się zachowywać, jakby nie było jutra ”.

Zmiany klimatyczne stają się coraz trudniejsze do zignorowania, mimo to wiele osób nadal je bagatelizuje. Kampania EarthApp pozwalająca zobaczyć skutki ocieplenia klimatu może skutecznie budować świadomość zagrożeń klimatycznych. Łatwiej jest przecież zareagować, gdy widzi się porównanie pięknych krajobrazów obok tych dotkniętych suszą lub turystycznych miast zalanych wodą. Jeśli odległe miejsca są zbyt anonimowe, by wprawić nas w zadumę nad przyszłością planety spróbujmy wyobrazić sobie swój wypielęgnowany ogródek zmieniony w pustynię, lub centrum miasta, gdzie spędzamy wakacje nad morzem, które w niedalekiej przyszłości pochłonie woda w wyniku przesunięcia linii brzegowej.

zdjęcia: rytmy.pl

Zostaw komentarz