Ilustracje z okręgów – Albino Animals Series

Dwaj ilustratorzy stworzyli wyjątkowy projekt graficzny, który może być niezwykle inspirujący. Chodzi o Albino Animals Series – serię ilustracji przedstawiających zwierzęta stworzone jedynie z okręgów. Na profilach autorów (behance.net) Bruno Silva i Oli Illustration pojawiły się dwa warianty tych imponujących grafik – jedna czarno-biała, a druga w kolorze. Ilustracje zaprojektowano wyłącznie za pomocą nakładanych na siebie, półprzeźroczystych kółek.

 

Artyści pochodzą z Faro w Portugalii. Są freelancerami, zajmują się wizerunkami marek, projektują loga i wykonują ilustracje. Bruno Silva to projektant wizualny, najlepiej odnajduje się w zakresie identyfikacji marki oraz kreowania spójnych interfejsów dla stron internetowych i urządzeń mobilnych.

W projekcie Albino Animals Series artyści wybrali bardzo skomplikowany sposób na wypracowanie konkretnych obrazów. Postanowili stworzyć ilustracje przez nakładanie na siebie okręgów, co stanowiło duże ograniczenie. Wykorzystanie tylko jednej figury sprawiło, że każda z grafik musiała być dokładnie zaplanowana. Przy tych założeniach o wiele łatwiejszym byłoby zaprojektowanie abstrakcyjnych ilustracji, ale twórcy postanowili wykreować wizerunki zwierząt i dokonali tego z wybitną precyzją.

Każda z tych grafik jest interesująca, z pewnością sprawdziłaby się jako ozdoba na ścianach nowoczesnych wnętrz. Grafiki zyskały dużą popularność i wiele pozytywnych ocen na platformie behance.net, gdzie zostały opublikowane. Niezwykle atrakcyjne jest śledzenie poszczególnych okręgów, obserwowanie przechodzących w siebie warstw i linii. Tego rodzaju sztuka ma niepowtarzalny walor inspirowania do działań, które wydają się niemożliwe. Twórcy postawili przed sobą wyzwanie i zrealizowali je z doskonałym skutkiem. Oglądanie tych hipnotyzujących ilustracji może zmotywować do pokonywania własnych ograniczeń.

 

Zdjęcia: behance.net

Zostaw komentarz