Imperium Rihanny

W swoim najnowszym projekcie Rihanna udowadnia, że branża muzyczna i kosmetyczna to dla niej zdecydowanie za mało. Gwiazda właśnie rozpoczęła podbój świata mody ze swoją kolekcją bielizny Savage x Fenty.

PItchfork, Watch Rihanna’s 2019 Savage x Fenty New York Fashion Week Show

Pierwsze reakcje na pseudonim „Rihanna” brzmią najczęściej: gwiazda, celebrytka, piosenkarka. Od prawie 15 lat jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych wokalistek na świecie. W 2017 roku artystka stwierdziła, że kariera muzyczna i filmowa to dla niej za mało. Jej marka Fenty, stworzona we współpracy z koncernem LVMH, szturmem podbiła przemysł kosmetyczny. Niektórzy przypisują sukces popularności Rihanny, przyczyna powodzenia leży jednak w innym aspekcie. Linia oferuje niespotykanie szeroką gamę kolorystyczną, dopasowaną do każdej, nawet najbardziej nietypowej karnacji. Osoby z całego świata mogą więc znaleźć idealny kosmetyk dla siebie. Gwiazda postanowiła pójść o krok dalej. 19 września 2019 roku odbył się bowiem pokaz jej kolekcji bielizny podczas New York Fashion Week.
Bilety zostały wyprzedane w ekspresowym tempie, całe wydarzenie owiane było tajemnicą. Goście nie mogli wnieść na salę telefonów komórkowych, zatrudnieni zostali profesjonalni fotografowie i kamerzyści. 

Insider, Rihanna’s Savage X Fenty lingerie fashion show was a celebration of diversity and body positivity, and included 2 pregnant women on the runway

Pokaz Savage x Fenty był istną hybrydą wielu form, czymś z pogranicza mody, koncertu, spektaklu. Ponadto choreografia, oświetlenie czy scenografia również były zdecydowanie na najwyższym poziomie. Chociaż całość trwała tylko i aż 40 minut widzowie nie mieli chwili, by się nudzić. Rihanna rozpoczęła pokaz tańcem, później scenę przejęli liczni artyści, jak Halsey, DJ Khaled czy Normani. Wokalistka zaangażowała do wydarzenia nie tylko światowej sławy modelki takie jak siostry Hadid czy Cara Delavigne, na scenie kolekcję zaprezentowały również Laverne Cox, transpłciowa aktorka, czy drag queen Aquaria, zwyciężczyni dziesiątej edycji programu „RuPaul’s Drag Race”. Gwiazda, świadoma swojego wpływu na światową kulturę, pokazała, jak współcześnie zmienia się definicja piękna i podkreśliła znaczenie tolerancji. Pokaz spotkał sięz entuzjastyczną reakcją środowiska modowego, zachwyty nad kolekcją oraz samym wydarzeniem nie milkną nawet po kilku tygodniach. Pojawiają się również liczne, pozytywne dla Savage x Fenty, porównania do Victoria’s Secret. Nowa marka, w przeciwieństwie do starszej linii, ma bardziej awangardowe, odważne podejście nie tylko do bielizny, ale również całego podłoża mody.

Rihanna po raz kolejny udowodniła, że jest innowatorem, stawiającym sobie poprzeczkę coraz wyżej. Artystka zaczynała od popowych piosenek inspirowanych muzyką rodzinnego Barbados, królowała miesiącami na listach przebojów, zbudowała kosmetyczne imperium, teraz zajęła się projektowaniem. Bizneswoman ma dopiero 31 lat, a jej kariera jest wielką niewiadomą. Pewne natomiast jest to, że nie zwolni tempa i nadal będzie zaskakiwać. Relacja z wydarzenia dostępna jest w serwisie Amazon Prime Video.

Pride, Rihanna’s Savage x Fenty Fashion Show Celebrates Trans, Disabled, Fat Bodies

Zdjęcia: Pitchfork, Insider, Pride

Zostaw komentarz