Kreatywność w podróży – 5 sposobów na niebanalne wakacje

Marzysz o wakacjach, ale nie wiesz, jak zabrać się do planowania wyjazdu? Wypróbuj pięć sposobów na zaprojektowanie wymarzonych wakacji i wybierz się inspirującą podróż!

Zaplanuj swoją podróż samodzielnie. Korzystanie z wczasów organizowanych przez biura podróży ogranicza się do wyboru jednej z ułożonych wcześniej z ofert. Planując wycieczkę indywidualnie, możesz dopasować ją do swoich wymagań, a dzięki temu najkorzystniej spędzić wakacje. Od czego zacząć? Nie mając wybranego kierunku podróży, warto skorzystać z wyszukiwarek lotów. Na przykład na stronie Skyscanner.pl możemy zaznaczyć opcję „szukaj wszędzie”, wtedy wyszukiwarka podpowie nam kierunki w najlepszej cenie. Dodatkowo wyświetli nam się link do wyszukiwania noclegów w wybranej lokalizacji.

Bądź elastyczny. Sprawdzaj różne możliwości transportu, pływaj promem, wsiadaj w pociąg, pozwól się przewieźć tuk-tukiem. Jeśli masz możliwość, wybierz się w podróż poza sezonem urlopowym. Otwórz się na nowe destynacje, poznawaj kulturę odwiedzanego miejsca, rozmawiaj z mieszkańcami, próbuj regionalnych potraw. Wszystko to sprawi, że doświadczysz o wiele więcej i twoje wakacje będą niezapomniane!

Skorzystaj z noclegu u lokalsów. Noclegi u mieszkańców można znaleźć i zarezerwować za pomocą strony Airbnb.pl. To doskonałe rozwiązanie dla osób chcących nawiązać nowe znajomości, skonsultować plan wycieczki z miejscowymi lub poradzić się, co warto zobaczyć i czego spróbować (albo czego nie próbować!). Strona wyposażona jest w szereg zabezpieczeń przed oszustami, możemy wcześniej skontaktować się z właścicielami mieszkań, aby zapytać o szczegóły, kwatery są opiniowane przez osoby, które już je odwiedziły. Opłata za pokój zatrzymywana jest przez Airbnb do momentu, aż się wprowadzimy i potwierdzimy, że z noclegiem wszystko jest w porządku. Podobną, lecz zupełnie darmową opcją jest strona couchsurfing.com. Umożliwia znalezienie użytkowników oferujących bezpłatny nocleg w wielu miejscach świata. Oczywiście można też zaoferować podróżującym nocleg w swoim lokum, a dzięki temu nawiązać międzynarodowe znajomości bez wychodzenia z domu!

Bądź kreatywny. Wykorzystaj sprytne rozwiązania, aby znaleźć najlepsze oferty i zaoszczędzić. Wyjeżdżasz na kilka tygodni i twój ciężki bagaż wymaga dopłat do biletu lotniczego? Sprawdź, ile kosztuje nadanie bagażu kurierem i wyślij go do hotelu jeszcze przed wylotem. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych wydatków, ale przede wszystkim noszenia ze sobą ciężkiej walizki. Wyszukujesz te same loty lub noclegi, a ich cena wzrosła z dnia na dzień? Usuń historię wyszukiwania i ciasteczka lub skorzystaj z karty incognito. Wyszukiwarki zapamiętują twoje wybory i często zwiększają cenę, gdy sprawdzasz ofertę kolejny raz.

Inspiruj się blogami podróżniczymi. Planując swoją wymarzoną podróż odwiedź kilka blogów, dowiedz się więcej od doświadczonych podróżników. Znajdź sprawdzone tipy na udane wyprawy, oglądaj zdjęcia i relacje. Może dzięki temu znajdziesz kierunek swojej podróży lub dowiesz  się, co warto zobaczyć w danym kraju i jak zachowywać się, aby uszanować inną kulturę.

Zostaw komentarz