Szansa dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych

Trwa nabór kandydatów do Szkoły Pionierów PFR, która ruszy we wrześniu br. W programie warsztatów realizowanych w Warszawie i w Berlinie ma szansę uczestniczyć 50 młodych osób. Warunkiem przystąpienia do projektu jest dający realną perspektywę biznesową pomysł na innowacyjny projekt. Chodzi o takie przedsięwzięcia, które stwarzają realną szansę skomercjalizowania i wejścia na rynek.

Program wsparcia ludzi młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych jest tworzony przez Polski Fundusz Rozwoju przy współpracy z Allegro. Celem działania jest danie wsparcia młodym osobom w realizacji innowacyjnych pomysłów, które rokują realnym powodzeniem biznesowym w Polsce i na rynku globalnym.

Pierwsze zajęcia w formie warsztatów odbędą się w Warszawie i potrwają trzy tygodnie. Dodatkowy tydzień uczestnicy spędzą zagranicą, w Berlinie. Program szkoleniowy został przygotowany w oparciu o kluczowe kompetencje nakreślone w czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Kursanci nauczą się m.in.: kompleksowego rozwiązywania problemów, myślenia krytycznego, kreatywności, zarządzania i współpracy z ludźmi. Mentorami w programie będą praktycy i eksperci biznesowi, którzy przekażą uczestnikom wiedzę i podzielą się własnymi doświadczeniami zawodowymi.

Podczas tygodniowego pobytu w Berlinie młodzi przedsiębiorcy będą mogli pozyskać wiedzę od ekspertów z Niemiec i skonfrontować swoje pomysły z tamtejszym rynkiem. To również okazja do nawiązania relacji z niemieckimi start-upami, korporacjami, funduszami VC czy aniołami biznesu.

Kurs zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się w Warszawie. Wtedy uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich projektów wśród potencjalnych inwestorów reprezentujących fundusze VC zarządzane przez PFR Ventures.

Szkoła Pionierów PFR zostanie uruchomiona we wrześniu br. O włączenie do projektu mogą się ubiegać osoby w wieku od 20 do 35 lat. Zgłoszenie do Szkoły Pionierów PFR następuje poprzez formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie Startup PFR. Należy załączyć do niego CV, a także personalny plan rozwoju. Do programu można aplikować do 25 czerwca. Drugi etap naboru polega na spotkaniu z komisją, która wyłoni 50 osób zakwalifikowanych do udziału.

Organizatorzy pokrywają koszty związane ze szkoleniami, wyżywienia w czasie warsztatów, podróż oraz pobyt w Berlinie. Uczestnicy powinni liczyć się z opłatą w wysokości 500 zł i zapewnić sobie zakwaterowanie na czas pobytu w Warszawie.

źródło: wirtualnemedia.pl

Zostaw komentarz