Wyzwól kreatywność w tańcu! [WIDEO]

Misją kierunku taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu tańca, choreografii i pedagogiki tańca. Absolwenci otrzymują dyplom licencjata, dający podstawę do pracy nie tylko jako tancerze.

Dlaczego TANIEC w AHE to najlepszy wybór?

Studenci mają możliwość rozwijania swojego taneczno-choreograficzno-pedagogicznego talentu pod kierunkiem znanych tancerzy, choreografów, reżyserów, choreologów, teatrologów i pedagogów tańca. Nabyte umiejętności artystyczne mogą prezentować na scenie Patio Akademii, w Studiach Filmowych i Telewizyjnych Arterion oraz w różnych placówkach kulturalnych w Polsce i za granicą. Ponadto w ramach studiów otrzymują szansę wyjazdu na zagraniczny staż i wzbogacenia swojego doświadczenia.

Po ukończeniu kierunku taniec na Wydziale Artystycznym możesz pracować jako:

  • tancerz w profesjonalnych teatrach tańca, zespołach tanecznych, teatrach muzycznych i musicalowych w kraju i za granicą
  • choreograf teatralny i zespołów tańca
  • pedagog tańca w szkołach tańca, ogniskach i szkołach baletowych, w placówkach kulturalno-oświatowych i oświatowo-wychowawczych.
Studenci i absolwenci kierunku taniec pracują w zespołach baletowych m.in.: Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Występują na scenach w Polsce i za granicą. Prowadzą szkoły tańca, zespoły taneczne i teatry tańca. Tworzą autorskie choreografie w teatrach muzycznych, zespołach tanecznych i teatrach tańca. Jako pedagodzy tańca pracują nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Uczestniczą w telewizyjnych programach tanecznych i prezentujących różnorodne talenty, takich jak You Can Dance i Mam talent. Zdobywają krajowe i międzynarodowe nagrody na prestiżowych festiwalach i turniejach tanecznych. Są również stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tańca.

 

Zostaw komentarz