Przyszłość planety

Bohaterami naszej kolejnej produkcji są młode osoby, które podejmują aktualny i ważny temat dotyczący człowieka, a przede wszystkim całego świata. Zastawiając się nad dalszymi losami naszej planety, podjęli się utworzenia wyjątkowej wystawy „Ziemia (P)oddana”. Stworzyli unikatowe prace, które w przejmujący sposób ukazują zarówno metaforyczne, jak również rzeczywiste wizje aktualnego stanu naszego środowiska.

W codziennym życiu zdarza nam się zapomnieć, jak bardzo nasze decyzje wpływają na środowisko, w którym żyjemy. Efektem naszych działań są zmiany klimatyczne, które obecnie stały się globalnym problemem. Prace stworzone przez tych młodych artystów to forma „krzyku młodego pokolenia”, ponieważ stworzona wystawa stanowi szczery, odważny i bezpośredni sposób komunikacji młodych twórców z otoczeniem, poruszający problem, który dotyczy nas wszystkich. Patrzymy na problem ekologii oczami młodych osób, które walczą o lepszy stan naszego środowiska i całej planety w przyszłości. W produkcji zobaczyć można różne obiekty i instalacje autorstwa: Nadii, Hani, Apolonii, Franka i Michaliny, odzwierciedlające aktualny stan naszej planety.

W produkcji filmowej oprócz zwrócenia uwagi na problem związany z ekologią młodzi artyści proponują nowatorskie, alternatywne rozwiązania, które pomogą w ratowaniu środowiska. Segregacja śmieci, poszanowanie roślinności, ekologiczna kuchnia – to tylko parę przykładów ich pomysłów. Twórcy wystawy zwracają szczególną uwagę na potrzebę zjednoczenia się i wspólnego działania na rzecz środowiska. Warto zwrócić również uwagę na kreatywne podejście tych młodych twórców do możliwych rozwiązań aktualnej sytuacji. Stawiają ważne pytania, skłaniając odbiorców do głębszej refleksji na temat codziennego funkcjonowania i przyszłości jaka ich czeka. Uświadamiają skalę problemu, pokazują możliwe konsekwencje i skłaniają odbiorców do refleksji nad własnymi decyzjami oraz zachowaniami.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całej produkcji „Ziemia (P)oddana” – która najlepiej odda charakter poruszanego tematu i z pewnością zachęci do odwiedzenia tej wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cały film na stronie: https://kreuje.pl/ziemia-poddana/

Zostaw komentarz