Przyszłość planety

Bohaterami naszej kolejnej produkcji są młode osoby, które podejmują aktualny i ważny temat dotyczący człowieka, a przede wszystkim całego świata. Zastanawiając się nad dalszymi losami naszej planety, podjęli się utworzenia wyjątkowej wystawy Ziemia (P)oddana”. Stworzyli unikatowe prace, które w przejmujący sposób ukazują zarówno metaforyczne, jak również rzeczywiste wizje aktualnego stanu środowiska.

W codziennym życiu zdarza nam się zapomnieć, jak bardzo nasze decyzje wpływają na środowisko, w którym żyjemy. Efektem działań każdego z nas są zmiany klimatyczne, które stały się globalnym problemem. Prace stworzone przez młodych artystów, to forma „krzyku młodego pokolenia”, ponieważ stworzona wystawa stanowi szczery, odważny i bezpośredni sposób komunikacji młodych twórców z otoczeniem. Patrzymy na problem ekologii oczami dzieci, które walczą o lepszy stan środowiska i przyszłość całej planety. W produkcji zobaczyć można różne obiekty i instalacje autorstwa: Nadii, Hani, Apolonii, Franka i Michaliny, odzwierciedlające ich przemyślenia na temat kondycji Ziemi.

W produkcji filmowej, oprócz zwrócenia uwagi na problem związany z ekologią, autorzy wystawy proponują nowatorskie, alternatywne rozwiązania, które pomogą w ratowaniu środowiska. Segregacja śmieci, poszanowanie roślinności, ekologiczna kuchnia – to tylko parę przykładów ich pomysłów. Artyści poprzez swoje prace jasno komunikują potrzebę zjednoczenia się i wspólnego działania na rzecz poprawy klimatu. Uwagę zwraca też kreatywne podejście tych młodych osób do stojących przed społeczeństwem możliwości. Dzieciaki stawiają ważne pytania, skłaniają odbiorców do głębszej refleksji na temat codziennego funkcjonowania i przyszłości, jaka ich czeka.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całej produkcji „Ziemia (P)oddana”, która najlepiej odda charakter poruszanego tematu i z pewnością zachęci do odwiedzenia wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cały film na stronie: https://kreuje.pl/ziemia-poddana/

Zostaw komentarz