Taniec – kreatywna pasja

Gościem kolejnej produkcji jest tancerka i choreografka – Diana Chakava. Tym razem w centrum naszej uwagi znalazła się kreatywna dziedzina sztuki, jaką jest taniec. Spojrzeliśmy na nią oczami osoby, dla której taniec jest ogromną pasją, inspiracją i daje ogromne poczucie szczęścia. Ale jak lepiej przekazać emocje i myśli, jak nie poprzez sam taniec? Podczas produkcji uchwyciliśmy fragment autorskiej choreografii Diany. Jak sama podkreśla, to właśnie kreatywność pomaga jej przy tworzeniu kolejnych choreografii. Pomysły na kolejne występy znajduje podczas zajęć na studiach, ale również ucząc w szkołach tańca.

Taniec jako forma ekspresji, pomaga nam komunikować swoje myśli i idee. Jednocześnie stymuluje kreatywność, która może pomóc w wyrażaniu swoich emocji, a to z kolei przekłada się na nasze ogólne samopoczucie. Oprócz tego, że taniec sprawia przyjemność i pomaga zadbać o kondycję fizyczną, ma też duże znaczenie dla naszej psychiki. Pozytywnie wpływa na zrozumienie i ekspresję emocji, redukuje stres i pomaga w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Powodów, dla których warto rozpocząć swoją przygodę z tańcem jest dużo – w poszukiwaniu inspiracji zachęcamy do obejrzenia produkcji filmowej z udziałem Diany.

Nasza telewizja internetowa wspiera twórców – zarówno tych, na początku swojej drogi, jak i tych, którzy już zdecydowali, którą ścieżką pójdą. Jedną z takich osób jest właśnie Diana Chakava, dla której taniec wiąże się z ogromną pasją, zaangażowaniem i jak sama wspomina w naszym projekcie – odpowiedzialnością. Na co dzień studentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, poza uczelnią szkoli innych w studiach tańca. Za kompleksową realizację projektu, a także postprodukcję odpowiada profesjonalne studio filmowe Arterion Studio.

Film można obejrzeć na stronie: https://kreuje.pl/tancerka/

Zostaw komentarz