Definicja piękna i samoświadomość

Gościem naszego kolejnego odcinka jest modelka Joanna Cesarz, uczestniczka i zwyciężczyni audycji telewizyjnej „Supermodelka Plus Size”. Modelka opowiedziała nam, jak wyglądały kulisy programu oraz z czym musiała się zmierzyć, zarówno w czasie trwania, jak i po zakończeniu programu.

Temat akceptacji siebie oraz swojego ciała jest cały czas ważny i aktualny. Wiele osób na co dzień boryka się z problemem braku samoakceptacji. Jest to bardzo często związane z niskim poczuciem własnej wartości, a także wiary w siebie i swoje możliwości. Porównujemy się z innymi i odczuwamy potrzebę dowartościowania ze strony otoczenia. Zdecydowanie nie pomagają nam tutaj media, które przedstawiają szczupłe sylwetki, jako jedyny kanon piękna. Odbieganie od przyjętej „normy” może skutkować zwiększeniem poczucia niepewności i wpływać na niską samoocenę.

Gość naszego odcinka – Joanna, pomimo ogromnej samoświadomości oraz samoakceptacji, również odczuła skutki fali negatywnych komentarzy ze strony otoczenia. Podczas wywiadu zdradza nam, w jaki sposób radziła sobie z nimi wcześniej i jakie kroki podejmuje teraz, aby skutecznie się mierzyć się z hejterami. Wspomina m.in. swój udział w kampanii Sprite „I love you hater”, która była odpowiedzią marki na otaczającą nas przemoc werbalną. Co więcej, akcja promowała bycie sobą, różnorodność, wiarę we własną wartość i pokonywanie lęku przed wyrażaniem siebie, swoich emocji i pokazywaniem pasji.

Ważnym aspektem naszej rozmowy były również media społecznościowe, a konkretnie różnice między rzeczywistością, a tym co widzimy na instagramowych oraz facebookowych profilach. Na pewno chociaż raz w życiu zdarzyło się każdemu porównać siebie (swój wygląd, hobby, zachowanie) do zdjęć, które widzimy w social mediach. Joanna w wywiadzie podkreśla, że „nie wszystko musi wyglądać tak idealnie, jak na Instagramie”. Wymienia również 4 kroki, które warto podjąć, aby poradzić sobie z kompleksami i które przybliżą nas do samoakceptacji i samoświadomości. Wyjaśnia także mity związane z otyłością i przedstawia własną definicję piękna.

Zachęcamy do poświęcenia chwili czasu i obejrzenia całego wywiadu z Joanną Cesarz: https://kreuje.pl/o-samoakceptacji/

Za pełną realizację produkcji filmowej odpowiada profesjonalne Studio Filmowe Arterion.

Wywiad odbył się w wyjątkowej kawiarni w Łodzi – Owoce i Warzywa.

Studio filmowe

Zostaw komentarz