Definicja piękna i samoświadomość

Gościem naszego kolejnego odcinka jest modelka – Joanna Cesarz. Uczestniczka i zwyciężczyni audycji telewizyjnej „Supermodelka Plus Size”, która opowiedziała nam, jak wyglądały kulisy programu oraz z czym musiała się zmierzyć zarówno w czasie trwania, jak i po zakończeniu programu.

Temat akceptacji siebie oraz swojego ciała jest cały czas ważny i aktualny – obecnie wiele osób na co dzień boryka się z problemami samoakceptacji. Jest to bardzo często związane z brakiem poczucia własnej wartości, a także wiary w siebie i swoje możliwości. Często porównujemy się z innymi i odczuwamy potrzebę akceptacji ze strony otoczenia. Zdecydowanie nie pomagają nam tutaj media, które przedstawiają szczupłe sylwetki jako jedyny kanon piękna. Odbieganie od przyjętej „normy” może skutkować zwiększeniem poczucia niepewności i wpływać na niską samoocenę.

Gość naszego odcinka – Joanna pomimo ogromnej samoświadomości oraz samoakceptacji, również odczuła skutki fali negatywnych komentarzy ze strony otoczenia. Podczas wywiadu zdradza nam, w jaki sposób radziła sobie z nimi wcześniej i jakie kroki podejmuje teraz, aby skutecznie się z nimi mierzyć. Między innymi wspomina swój udział w kampanii Sprite „I love you hater”, która była odpowiedzią marki na otaczającą nas przemoc werbalną. Co więcej, akcja promowała bycie sobą, różnorodność, wiarę w siebie i pokonywanie lęku przed wyrażaniem siebie, swoich emocji i pasji.

Ważnym aspektem naszej rozmowy były również media społecznościowe. a konkretnie – jakie są różnice między rzeczywistością a tym co widzimy na profilach Instagrama czy Facebooka. Na pewno chociaż raz w życiu zdarzyło się każdemu porównać siebie (swój wygląd, hobby, zachowanie) do zdjęć, które widzimy na profilach. Joanna w wywiadzie podkreśla, że „nie wszystko musi wyglądać tak idealnie jak na Instagramie”. Wymienia 4 kroki, które warto podjąć, aby radzić sobie z kompleksami i które przybliżą do samoakceptacji i samoświadomości. Wyjaśnia również mity związane z otyłością i przedstawia swoją definicję piękna.

Zachęcamy do poświęcenia chwili czasu i obejrzenia całego wywiadu z Joanną Cesarz: https://kreuje.pl/o-samoakceptacji/

Za pełną realizację produkcji filmowej odpowiada profesjonalne Studio Filmowe Arterion.

Wywiad odbył się w wyjątkowej kawiarni w Łodzi – Owoce i Warzywa.

Studio filmowe

Zostaw komentarz