AHE budzi kulturę w Łodzi

Projekt „Budzimy kulturę” ma na celu przypomnienie mieszkańcom Łodzi, że pomimo pandemicznego czasu ie musimy zamykać się na piękno. W przestrzeni miejskiej pojawiły się animowane, specjalnie zaprojektowane, ruchome plakaty wspierające powrót kultury do normalności.

– Naczelną koncepcją projektu „Budzimy Kulturę” jest stworzenie i bezpłatnie udostępnienie mieszkańcom i turystom odwiedzającym Łódź, nowatorskiej, trwającej 30 dni wystawy w przestrzeni publicznej w formie galerii oryginalnych, statycznych i animowanych obrazów, będących pretekstem do rozwijania i pobudzania oraz promowania woli uczestnictwa w kulturze. Istotą idei projektu jest obecny czas pandemii i wynikające z niego ograniczenia w dostępie do obiektów i wydarzeń kulturalnych. Obrazy wchodzące w skład wystawy to oryginalne prace wykonane specjalnie na potrzeby tej galerii, prezentowane na nowoczesnych nośnikach Digital Citylight i Citylight m.in. na łódzkich przystankach MPK- powiedział Arek Stasiak jeden z twórców projektu, którego realizatorem jest Fundacja Escola.

Jeden z najlepszych europejskich rysowników, Piotr Chrzanowski, wystawił swoje prace w murach AHE i udzielił krótkiego wywiadu. To pierwsza z dwóch części pokazujących jego dzieła. Stay tuned!

1 Comment

  • Posted 8 września 2021 23:37
    by Tadeusz Niemiec

    Moje Gratulacje !!!

Zostaw komentarz