Motywacja w sporcie

Do kolejnego odcinka zaprosiliśmy wyjątkową, młodą pływaczkę, która co chwilę udowadnia, że rzeczy niemożliwe nie istnieją. Stawia sobie kolejne wyzwania i z sukcesami zdobywa kolejne medale. Pływanie na wodach otwartych, zarówno latem, jak i zimą, stało się dla niej największą pasją już w 2016 roku. O kim mowa? O łódzkiej studentce Aleksandrze Bednarek – pierwszej Polce, która pokonała wpław kalifornijski Kanał Catalina.

Ale zacznijmy od początku. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zrelaksować się po ciężkim dniu. Niektórzy wybierają spacer po parku, inni relaks z książką, są również te osoby, dla których aktywny wypoczynek jest najlepszą formą relaksu. Wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na samopoczucie i psychikę człowieka redukując siedzący w nas stres i napięcie. Jest to również dobry sposób na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów i ukształtowanie sylwetki. Co gdyby połączyć to wszystko, o czym wspomnieliśmy i dorzucić jeszcze fakt, że sport jest prawdziwą pasją? To chyba jedna z najlepszych kombinacji, jaką możemy sobie wyobrazić. Oczywiście oprócz samej przyjemności związanej z aktywnością, potrzeba dużo motywacji, samodyscypliny i wytrwałości. Wszystkie te kwestia poruszyliśmy w rozmowie z Olą.

W produkcji zrealizowanej we współpracy ze Studiem filmowym Arterion w Łodzi, Ola zdradziła nam skąd bierze motywację i siłę do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych. Poza satysfakcją, jaką czerpie z ukończenia zawodów, cały czas podkreśla, jak ogromne znaczenie mają dla niej miejsca oraz ludzie, których spotyka na swojej drodze. Wspomina między innymi swoje spotkanie z Bogusławem Ogrodnikiem oraz to, jak wpłynęło na rozpoczęcie jej przygody z pływaniem na wodach otwartych. W wywiadzie poruszamy też temat łączenia życia prywatnego z codziennymi obowiązkami i treningami.
W tym ciągu pracy trzeba umieć sobie znajdować taki czas na przecinki, czyli momenty, dosłownie momenty, w których odpoczywasz i te momenty muszą Cię na tyle naładować, abyś mogła robić dalej to, co chcesz – taką radę daje nasza pływaczka.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu na stronie: https://kreuje.pl/wplaw-przez-swiat/

Zostaw komentarz