Motywacja w sporcie

Do kolejnego odcinka zaprosiliśmy wyjątkową młodą pływaczkę, która co chwilę udowadnia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Stawia sobie kolejne wyzwania i z sukcesami zdobywa kolejne medale. Pływanie na wodach otwartych zarówno latem jak i zimą stało się dla niej największą pasją już od 2016 roku. Mowa o studentce Aleksandrze Bednarek – pierwszej Polce, która pokonała wpław kalifornijski Kanał Catalina.

Ale zacznijmy od początku. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zrelaksować się po ciężkim dniu. Niektórzy wybierają spacer po parku, inni relaks z książką, a są również te osoby dla których aktywny wypoczynek jest najlepszą formą relaksu. Wysiłek fizyczny wpływa także pozytywnie na samopoczucie i psychikę człowieka, przy okazji redukując siedzący w nas stres i napięcie. To również dobry sposób na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów i ukształtowanie sylwetki. A gdyby połączyć to wszystko, o czym wspomnieliśmy i dorzucić jeszcze do tego to, że sport jest prawdziwą pasją dla kogoś? To chyba jedna z najlepszych kombinacji, jaka może być. Oczywiście oprócz samej przyjemności związanej z aktywnością, wymaga to od człowieka dużo motywacji, samodyscypliny i wytrwałości. To między innymi było naszym tematem podczas wywiadu z Olą.

W produkcji zrealizowanej we współpracy ze Studiem filmowym Arterion w Łodzi, Ola zdradziła nam skąd bierze motywację i siłę do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych. Poza satysfakcją jaką czerpie z ukończenia zawodów, podkreśla jak ogromne znaczenie mają dla niej miejsca oraz ludzie, których spotyka na swojej drodze. Między innymi wspomina swoje spotkanie z Bogusławem Ogrodnikiem oraz jak ono wpłynęło na rozpoczęcie jej przygody z pływaniem na wodach otwartych. W wywiadzie poruszamy też temat łączenia życia prywatnego z codziennymi obowiązkami i treningami. „W tym ciągu pracy trzeba umieć sobie znajdywać taki czas na przecinki, czyli momenty, dosłownie momenty, w których odpoczywasz i te momenty muszą Cię na tyle naładować, abyś mogła robić dalej to, co chcesz” – taką radę daje nam wszystkim w wywiadzie Ola.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu na stronie: https://kreuje.pl/wplaw-przez-swiat/

Zostaw komentarz